Video pult centralizovanej ochrany (VPCO)

Vide pult centralizovanej ochrany (VPCO)

Vide pult centralizovanej ochrany (VPCO)

1. Kamera zachytí narušenie objektu
2. Vyhodnotenie stavu operátorom
3. Vyslanie potrebných zložiek
4. Zabezpečenie objektu

Na monitorovanie a zabezpečenie chráneného objektu využívame inteligentné funkcie kamier a kamerových systémov. Pri akomkoľvek narušení objektu sa poplach odošle priamo na monitor operátora PCO.

Operátor VPCO prijíma poplach z chráneného priestoru objektu na monitore a identifikuje konkrétnu miestnosť, kde sa narušiteľ nachádza.

Operátor VPCO vyzýva narušiteľa na opustenie chráneného priestoru a informuje ho o príchode zásahovej jednotky SBS Jáger.

Do príchodu zásahovej jednotky operátor podľa potreby a vyhodnotenia vzniknutej situácie vyrozumie majiteľa, políciu alebo hasičov.

Reakčný čas na príchod zásahovej jednotky SBS je do 5 minút. Vďaka tomu vieme zamedziť možným škodám. Pracovníci zásahovej jednotky majú špeciálny tréning na zaistenie narušeného objektu a zadržanie páchateľov pomocou donucovacích prostriedkov.

Reaktívne monitorovanie kamier

Reaktívne monitorovanie obrazu kamier z chránenej nehnuteľnosti. Operátor VPCO nesleduje obraz z kamery po celý čas. Po akustickom upozornení operátor nájde obraz z kamier a vyhodnocuje či ide o núdzovú situáciu. Ak zhodnotí, že ide o núdzovú situáciu, na objekt vysiela členov SBS na Zásahových vozidlách,  aby osobne preverili situáciu v chránenej nehnuteľnosti, alebo rovno kontaktuje Políciu SR na tel. čísle 158. Na reaktívne monitorovanie kamier z chránenej nehnuteľnosti, využívame inteligentné funkcie kamier a kamerových systémov.  Alebo tzv. hybridnú kombináciu kamerového systému a zabezpečovacieho systému, pri ktorej sa výstraha z chránenej nehnuteľnosti odosiela do nášho centra pre registráciu poplachov a obraz z kamier sa monitoruje dodatočne po prijatí núdzovej situácie (alarmu).

Proaktívne monitorovanie kamier

Opakom reaktívneho monitorovania obrazu kamier je Proaktívne monitorovanie. Pri tomto type monitorovania, operačný VPCO sleduje všetky obrazy z kamier po celý čas NON STOP. Takéto monitorovanie obrazu z kamier je ale veľmi náročné pre osobu, ktorá takto stráži nehnuteľnosť. A po 20. až 40. minútach proaktívneho monitorovania sa dostavuje tzv. „ video slepota“, strata rozpoznávania objektov na obrazovkách kamier. Po viac ako 60 minútach proaktívneho monitorovania operátor prehliada až 90% činnosti na obrazovkách z kamier. Preto sme sa rozhodli túto službu neposkytovať našim zákazníkom pri ochrane ich nehnuteľností.

Často kladné otázky

- nepretržité stráženie objektu obsluhou pultu centrálnej ochrany
- veľmi rýchly zásahový čas
- možnosti zónového kódovania priestoru
- moderné vozidlá, ktoré komunikujú s pultom centrálnej ochrany
Áno. Neoddeliteľnou súčasťou Video pultu centrálnej ochrany je zásahová jednotka (spravidla dvaja ozbrojení pracovníci SBS), ktorá promptne reaguje na najrôznejšie typy poplachov.
Video pult centrálnej ochrany môže využiť každý od obchodných spoločnosti po súkromne osoby.
600+ +
Kamier
201 +
Výjazdov
350+ +
Chránených objektov
27 +
Rokov skúseností
Máte záujem o naše služby?
Máte záujem o naše služby?

V prípade záujmu o naše služby nás neváhajte kontaktovať.

Napíšete nám
Mate ďalšie otázky?
Mate ďalšie otázky?

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte telefonicky alebo emailom.

Zavolajte nám